top of page

út 30. 11.

|

Kostel sv. Máří Magdaleny

AVE MARIA Nikola Uramová a Jiřina Marešová

Soprán a Varhany

AVE MARIA Nikola Uramová a Jiřina Marešová
AVE MARIA Nikola Uramová a Jiřina Marešová

Čas a místo

30. 11. 2021 16:00

Kostel sv. Máří Magdaleny, nám. Svobody 1, 360 01 Karlovy Vary, Česko

O události

J. S. Bach: Toccata a fuga d moll A. Vivaldi: Gloria – Domine Deus

G. F. Händel: Příjezd kralovny ze Sáby

G. F. Händel: Rinaldo – Lascia ch’io pianga

G. F. Händel: Šalamoun – Příjezd kralovny ze Sáby

G. Caccini: Ave Maria

S. Karg-Elert: Vítězný pochod

L. Janáček: Jenůfa – Zdrávas, Královno

A. Dvořák: Svatební košile – Maria Panno, při mně stůj

M. Reger: Toccata d moll

G. Puccini: Gianni Schicchi – O mio babbino caro

L. Vierne: Westminsterské zvonečky

F. Schubert: Ave Maria

NIKOLA URAMOVÁ

Sopranistka Nikola Uramová patří mezi nejvýraznější talenty nastupující mladé generace.  V roce 2010 začala studovatklasický zpěv na Konzervatoři v Pardubicích ve třídě Mgr. Jarmily Chaloupkové a v roce 2021 ukončila svá hudební studia na Hudební Akademii Múzických Umění v Praze ve třídě prof. MgA. Ivana Kusnjera. V roce 2018 studovala na Danish National Academy of Music, v letech 2019-2020 na Conservatorio di musica Cesare Pollini v Itálii a v letech 2020-2021 na Hochschule für Music Carl Maria von Weber v Německu a je také studentkou slavného italského tenoristya školitele Antonia Carangela.

Nikola Uramová je laureátkou několika pěveckých soutěží. V roce 2012 získala první cenu v juniorských kategoriích naMezinárodní pěvecké soutěži W. A. Mozarta v Praze. První cenu taktéž získala v kategorii Operní naděje v Karlových Varech na Mezinárodní soutěži Antonína Dvořáka a o tři roky později na stejné soutěži třetí cenu v kategorii Junior. K dalším oceněním patří třetí cena na Interpretační soutěži České filharmonie z roku 2018 či ocenění AHUV – české moderní hudby po roce 1950 z roku 2019. Mezi nejnovější ocenění patří speciální cena na soutěži Youth of Music (Bukurešť, Rumunsko) či druhá cena na Nouvelles Étouiles (Paříž, Francie).

JIŘINA DVOŘÁKOVÁ MAREŠOVÁ

Vystudovala hru na varhany na Konzervatoři v Praze ve třídě prof. Josefa Popelky, na Akademii múzických umění v Praze pod vedením doc. Jaroslava Tůmy a na Musikhochschule für Musik und Theater Hamburg u prof. Wolfganga Zerera. Účastnila se mnoha zahraničních mistrovských kurzů. Věnuje se koncertní a kompoziční činnosti doma i v zahraničí, stylové interpretaci barokní hudby a varhanní improvizaci.

Sdílet událost

bottom of page