út 28. 12. | Kostel Maří Magdalény

AVE MARIA Vánoční koncert

soprán, housle a varhany
Návrat
AVE MARIA Vánoční koncert

Čas a místo

28. 12. 2021 16:00
Kostel Maří Magdalény, nám. Svobody 1, 360 01 Karlovy Vary, Česko

Program

J. S. Bach: Preludium es dur BWV 552

J. S. Bach: Schafe können sicher weiden BWV 208

A. Vivaldi: Gloria – Domine Deus

A. Vivaldi: Čtvero ročních dob: Zima – Allegro non molto, Largo

G. F. Händel: Mesiáš – Rejoice greatly

J. S. Bach: Sinfonie z Kantáty "Wir danken dir Gott" BWV 29

A. Michna z Otradovic: Vánoční noc

J. J. Ryba: Rozmilý slavíčku

J. Massenet: Meditace z opery Thais

Ch. M. Widor: V. Symfonie – Toccata f moll

F. Schubert: AVE MARIA

J. Wade: Adeste Fideles

KAROLÍNA JANŮ

Absolvovala magisterské studium na Akademii múzických umění v Praze u Prof. Jany Jonášové a na Codarts University for the Arts v Rotterdamu u Prof. Roberty Alexander. Spolupracuje s českými a zahraničními dirigenty a orchestry, věnuje se interpretaci staré hudby jako členka ensemblů Collegium 1704, Ensemble Inégal či Czech Ensemble Baroque. Mezi její repertoár patří opera stejně jako duchovní tvorba a písně.

karolinajanu.com

MONIKA URBANOVÁ

je absolventkou Pražské konzervatoře a Akademie múzických umění v Praze. Studovala též ve Vídni a zúčastnila se mnoha interpretačních kurzů (USA, Rakousko, Španělsko...). Je laureátkou řady soutěží. Monika je členkou Symfonického orchestru hl. města Prahy FOK a EVE Quartet. Jako sólistka koncertuje s varhanami a harfou - Duo Beautiful Strings. Natočila CD "Violin and organ" a "Beau Soir".

PŘEMYSL KŠICA

Absolvoval studium hry na varhany na Pražské konzervatoři, na Akademii múzických umění v Praze (prof. Josef Popelka) a na Staatliche Hochschule für Musik und Darstellende Kunst ve Stuttgartu (prof. Dr. Ludger Lohmann). Je držitelem řady ocenění z varhanních soutěží. V Praze působí v chrámu svatého Mikuláše na Malé Straně. Vyučuje hru na varhany na Konzervatoři v Teplicích. Věnuje se koncertní činnosti.