top of page

út 08. 8.

|

Kostel Maří Magdalény

AVE MARIA Barbora de Nunes-Cambraia a Ondřej Valenta

Nejen slavná Ave Maria v podání mezzo-sopránu a varhan

AVE MARIA Barbora de Nunes-Cambraia a Ondřej Valenta
AVE MARIA Barbora de Nunes-Cambraia a Ondřej Valenta

Čas a místo

08. 8. 2023 19:30

Kostel Maří Magdalény, nám. Svobody 1, 360 01 Karlovy Vary, Česko

Program

J. S. Bach: Toccata a fuga d moll

J. S. Bach: Bereite dich Zion

W. A. Mozart: Exsultate, jubilate – Alleluja

L. Boëllmann: Gotická Suita – Toccata

G. Puccini: Salve Regina

G. Verdi: Requiem – Liber Scriptus

Th. Dubois: Toccata

A. Dvořák: Symfonie „Z Nového Světa“ – Largo

C. Saint-Saëns: Samson a Delila

L. Vierne: Toccata B flat minor

F. Schubert: Ave Maria

BARBORA DE NUNES-CAMBRAIA

nominovaná na Cenu Thálie 2016 za titulní roli Carmen. Vystupuje po celé republice i v zahraničí (Brazílie, Japonsko, Thajsko, Izrael, Maroko, Francie, Německo aj.) a spolupracuje se světovými a českými dirigenty a orchestry. V její diskografii jsou čtyři kompaktní disky. Pravidelně koncertuje s kytarovým duem Siempre Nuevo. V roce 2011 se představila jako Carmen v Národním divadle v Praze. Od roku 2015 působí jako pedagog sólového zpěvu na Konzervatoři v Teplicích.

ONDŘEJ VALENTA

mezi lety 2014 a 2019 studoval na Akademii múzických umění v Praze u Pavla Černého. Tomu předcházelo studium v letech 2009 - 2015 pod vedením předního českého varhaníka, Jana Hory, na varhanním oddělení Pražské konzervatoře, kde se zároveň věnoval hře na cembalo u Ivany Bažantové a hře na klavír u Jany Macharáčkové. Ve studiu hry na cembalo pokračuje i nadále na Akademii múzických umění v Praze ve třídě Moniky Knoblochové.

V akademickém roce 2017 / 2018 své vzdělání obohatil studijním pobytem na prestižní Universität Mozarteum v Salcburku pod vedením prof. Hannfrieda Luckeho.

Úspěšně se zúčastnil již několika interpretačních soutěží (zejména Organum regium v Pardubicích a Bachův varhanní podzim v Brně). Své vzdělání doplňuje pravidelně na mistrovských kurzech u nás i v zahraničí (Německo, Francie, Nizozemí, Španělsko, Lichtenštejnsko) pod vedením předních odborníků (J. Tůma, M. Schmeding, P. Crivelaro, L. Lohmann, E. Wiersinga, T. Jellema, J. P. Griveau, S. Baier, K. Urbaniak).

Od roku 2016 působí jako varhaník a regenschori při Královské kolegiátní kapitule na pražském Vyšehradě.

https://www.ondrej-valenta.cz/

Share This Event

bottom of page