top of page

út 14. 6.

|

Kostel Maří Magdalény

AVE MARIA Kristýna Kůstková a Ondřej Valenta

Soprán a Varhany

AVE MARIA Kristýna Kůstková a Ondřej Valenta
AVE MARIA Kristýna Kůstková a Ondřej Valenta

Čas a místo

14. 6. 2022 19:30 SELČ

Kostel Maří Magdalény, nám. Svobody 1, 360 01 Karlovy Vary, Česko

Program

J. S. Bach: Toccata a fuga d moll J. S. Bach: Mein glaubiges Herze

J. S. Bach: Bist du bei mir

L. Boëllmann: Gotická suita – Modlitba k Panně Marii, Toccata

A.Vivaldi: Gloria – Domine Deus

A. Dvořák: Biblické písně č. 2, 10

Th. Dubois: Toccata

H. T. Burleigh: Spirituály – Swing low sweet chariot, Heav´n heav´n

P. Fletcher: Festivalová Toccata

F. Schubert: Ave Maria

KRISTÝNA KŮSTKOVÁ

je absolventkou klasického zpěvu na Pardubické konzervatoři ze třídy Jarmily Chaloupkové a zároveň spolupracuje s italským pedagogem Antoniem Carangelem. Studovala na Akademii múzických umění v Praze, nyní je studentkou magisterského programu na Manne School of Music v New Yorku ve třídě Diany Soviero.

V roce 2016 debutovala jako Pamina v Kouzelné flétně v Moravském divadle Olomouc a vystoupila také na galakoncertě spolu se Štefanem Margitou a Komorní filharmonií Pardubice. V následujících letech se například představila na závěrečném koncertě výstavy “Rusalka” v Bohemian National Hall v New Yorku spolu se členy Lindemannova programu a v Praze ztvárnila roli Zuzanky v projektu RunOperun Figarova svatba. Vystoupila také po boku Adama Plachetky na barokním recitále festivalu Pardubické hudební jaro a byla jedním z hostů koncertu mladých nadějných umělců na Novoměstské radnici spolu s Lukášem Bařákem a Petrem Nekorancem. Představila se i na sólovém recitále v Rudolfinu v rámci koncertního cyklu Romantické večery nebo na koncertě v Pražské křižovatce po boku sólistů Národního divadla.

Je laureátkou mnoha soutěží, například absolutní vítězkou pěvecké kategorie Soutěže konzervatoří a držitelkou 1. ceny na soutěžích Pražský pěvec, Duškova pěvecká soutěž, Pěvecká soutěž Antonína Dvořáka v Karlových Varech v kategorii Operní naděje a Pěvecká soutěž Olomouc, kde získala i titul laureáta a cenu uměleckého šéfa opery a operety Moravského divadla Olomouc. V roce 2018 na Mezinárodní pěvecké soutěži Antonína Dvořáka získala 2. cenu v kategorii Junior, čestné uznání v kategorii Píseň a cenu společnosti Antonína Dvořáka, Jarmily Novotné, Karlovarského symfonického orchestru a Carangelo Belcanto Academy. Je také držitelkou ocenění Mladý talent Pardubického kraje 2017.

https://www.kristynakustkova.com/

ONDŘEJ VALENTA

mezi lety 2014 a 2019 studoval na Akademii múzických umění v Praze u Pavla Černého. Tomu předcházelo studium v letech 2009 - 2015 pod vedením předního českého varhaníka, Jana Hory, na varhanním oddělení Pražské konzervatoře, kde se zároveň věnoval hře na cembalo u Ivany Bažantové a hře na klavír u Jany Macharáčkové. Ve studiu hry na cembalo pokračuje i nadále na Akademii múzických umění v Praze ve třídě Moniky Knoblochové.

V akademickém roce 2017 / 2018 své vzdělání obohatil studijním pobytem na prestižní Universität Mozarteum v Salcburku pod vedením prof. Hannfrieda Luckeho.

Úspěšně se zúčastnil již několika interpretačních soutěží (zejména Organum regium v Pardubicích a Bachův varhanní podzim v Brně). Své vzdělání doplňuje pravidelně na mistrovských kurzech u nás i v zahraničí (Německo, Francie, Nizozemí, Španělsko, Lichtenštejnsko) pod vedením předních odborníků (J. Tůma, M. Schmeding, P. Crivelaro, L. Lohmann, E. Wiersinga, T. Jellema, J. P. Griveau, S. Baier, K. Urbaniak). 

Od roku 2016 působí jako varhaník a regenschori při Královské kolegiátní kapitule na pražském Vyšehradě.

https://www.ondrej-valenta.cz/

Share This Event

bottom of page