top of page

so 27. 7.

|

Kostel Maří Magdalény

AVE MARIA Veronika Kaiserová a Ondřej Valenta

Soprán a varhany

AVE MARIA Veronika Kaiserová a Ondřej Valenta
AVE MARIA Veronika Kaiserová a Ondřej Valenta

Čas a místo

27. 7. 2024 19:30

Kostel Maří Magdalény, nám. Svobody 1, 360 01 Karlovy Vary, Česko

O události

J. S. Bach: Toccata a fuga d moll

G. F. Händel: Samson – Let the bright Seraphim

W. A. Mozart: Exsultate, jubilate

P. Fletcher: Slavnostní Toccata

F. Mendelssohn: Oratorium Eliáš – Hear ye, Israel

J. Brahms: Německé Requiem – Ihr habt nun Traurigkeit

W. A. Mozart: Alleluja

B. Smetana: Má Vlast – Vltava

F. Schubert: Ave Maria

VERONIKA KAISEROVÁ

Sopranistka Veronika Kaiserová pochází z Liberce. Její pěvecký vývoj zde začal působením v dětském sboru Severáček, později, po absolvování gymnázia, nastoupila na Konzervatoř Pardubice, kde vystudovala klasický zpěv a vytvořila si zde i základ operního pěveckého repertoáru (G. Puccini – Suor Angelica - Sestra Genovieffa, W. A. Mozart – Kouzelná flétna – Pamina – První dáma, Figarova svatba - Zuzanka). Od dob studií se rovněž úspěšně účastní významných pěveckých soutěží (2. cena na Duškově pěvecké soutěži v Praze, 1. cena na Umělecké soutěži Allegro v Praze, 1. cena na soutěži Pražský pěvec, 1. cena a titul laureáta na Pěvecké soutěži Olomouc). Vyvíjí rovněž bohatou koncertní činnost, při níž spolupracuje s řadou prestižních interpretů i hudebních těles. Zpěvu se rovněž věnuje pedagogicky, v současnosti vyučuje sólový a komorní zpěv na ZUŠ v Mimoni. Po boku svých aktivit hudebních také vystudovala Přírodovědeckou fakultu UK v Praze, obor Molekulární biologie. Pěveckému vzdělávání se věnuje dosud, v současnosti studuje klasický zpěv na Akademii múzických umění v Praze u prof. Ivana Kusnjera. Od prosince 2019 hostuje v DFXŠ Liberec v Příhodách lišky Bystroušky Leoše Janáčka v roli Sojky a formou cover rovněž v titulní postavě Bystroušky.

ONDŘEJ VALENTA

mezi lety 2014 a 2019 studoval na Akademii múzických umění v Praze u Pavla Černého. Tomu předcházelo studium v letech 2009 - 2015 pod vedením předního českého varhaníka, Jana Hory, na varhanním oddělení Pražské konzervatoře, kde se zároveň věnoval hře na cembalo u Ivany Bažantové a hře na klavír u Jany Macharáčkové. Ve studiu hry na cembalo pokračuje i nadále na Akademii múzických umění v Praze ve třídě Moniky Knoblochové.

V akademickém roce 2017 / 2018 své vzdělání obohatil studijním pobytem na prestižní Universität Mozarteum v Salcburku pod vedením prof. Hannfrieda Luckeho.

Úspěšně se zúčastnil již několika interpretačních soutěží (zejména Organum regium v Pardubicích a Bachův varhanní podzim v Brně). Své vzdělání doplňuje pravidelně na mistrovských kurzech u nás i v zahraničí (Německo, Francie, Nizozemí, Španělsko, Lichtenštejnsko) pod vedením předních odborníků (J. Tůma, M. Schmeding, P. Crivelaro, L. Lohmann, E. Wiersinga, T. Jellema, J. P. Griveau, S. Baier, K. Urbaniak).

Od roku 2016 působí jako varhaník a regenschori při Královské kolegiátní kapitule na pražském Vyšehradě.

https://www.ondrej-valenta.cz/

Sdílet událost

bottom of page